Strona Główna    Forum    Chat      Księga Gosci   KontaktCena: 2 zł

Nowy Rok 2007 !

 

Wszystkim mieszkańcom oraz miłośnikom gminy i naszej miejscowości, wszystkiego co najlepsze, szczęścia, pomyślności i spokoju w Nowym 2007 Roku

życzy

redakcja

Święta już tuż tuż...

 

Całej społeczności z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku życzymy zdrowia i spokoju, lepszego jutra i samych pogodnych dni a przede wszystkim wszelkiej pomyślności i spełnionych marzeń.

życzy

redakcja

 

Radio Internetowe

Zapraszamy wszystkich do słuchania naszego radia internetowego. Z czasem będziemy rozwijać i ulepszać nasze radio. W dni powszednie będziemy grać w godzinach od ok. 17-23, natomiast w weekendy prawie cały dzień. Jednak może się zdarzyć, że radio w tych godzinach będzie wyłączone. Zapraszamy na forum do nowego działu w którym możecie wypowiadać o tym jakie utwory powinny znaleźć się na playliście naszego radia. Mamy swój własny serwer także myślę że nie powinno już być problemów. Uwaga: W odtwarzaczu winamp 5.32 mogą wystąpić problemy z połączeniem, dlatego proponuję wersję 5.05.


Serdecznie Zapraszamy!!!

 
 

Fefernuski Kociewskie

Tradycja pieczenia naszych "Fefernusków Kociewskich", kojarzy się wszystkim Kociewiakom z domem rodzinnym i ze Świętami Bożego Narodzenia. Ciasto piernikowe już dwa tygodnie przed świętami stało na strychu i dojrzewało. W latach 60-tych i 70-tych rodowita Kociewianka Waldburga Jaruszewska (gospodyni księdza proboszcza w Lignowach Szlacheckich) piekła przepyszne pierniczki. Przepis udostępniła swoim znajomym i do dziś dużo rodzin szczyci się posiadaniem tej receptury z 1970 roku. Nazwano go nawet piernik "Gosposia". Nazwa Fefernuski pochodzi z języka niemieckiego "pfeffernusskuchen", gdzie "pfeffer" znaczy pieprz - pierny, a "nuss" - orzech, czyli twardy; a więc Fefernuski to pierne, twarde ciastka. W dniu 30 czerwca 2006 roku na Listę Produktów Tradycyjnych zostały wpisane w kategorii Wyroby piekarnicze i cukiernicze

Zabawa Andrzejkowa

Dnia 2 grudnia o godzinie 20:00 odbędzie się zabawa andrzejkowa.

Cena biletu od pary wynosi 25 zł.
Bilety można nabyć u Pań: Iwony Cybulskiej, Jolanty Żuraw oraz Beaty Braun.
W cenę biletu wchodzą "gorące napoje". Organizatorzy tj. Rada Rodziców Przedszkola w Lignowach gwarantuje dobrą zabawę.


Serdecznie Zapraszamy!!!

Młodzieżowa Liga Piłki Halowej

Po raz drugi ruszyła Młodzieżowa Liga Piłki Halowej roczników: 1991,1992,1993. Do turnieju zgłosiło się 12 drużyn. Drużyna z Lignów Szlacheckich tj. "Orlik Lignowy" bierze czynny udział w tych zawodach. Każdego tygodnia w soboty i niedziele odbywają się mecze na Sali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie. Kapitanem drużyny jest Kamil Cyganowski, który robi wszystko by jego drużyna wygrała.


Wybory 2006Serdecznie gratulujemy Pani Krystynie Gierszewskiej wygranej w wyborach do Rady Gminy i życzymy powodzenia w realizacji planów.Marcinowe Obyczaje


"Gdy Marcinowa gęś po wodzie, Boże Narodzenie po lodzie."- tak brzmi jedno z wielu przysłów związanych ze Świętym Marcinem, którego Święto obchodziliśmy 11 listopada. Marcinowe obyczaje rozpoczęły się od przejazdu św. Marcina na koniu, który odwiedził ponad 20- stu starszych mieszkańców naszej wsi, którym złożył życzenia oraz podarował rogaliki upieczone przez Koło Gospodyń Wiejskich w Lignowach Szlacheckich. Następnie odbyła się msza święta po której św. Marcin poprowadził mieszkańców pod świetlicę wiejska przed która zainscenizowano pokazy musztry rycerskiej. Uczniowie z Liceum Katolickiego w Tczewie przedstawili sceny z życia św. Marcina. Swój program artystyczny zaprezentowali również uczniowie Szkoły Podstawowej w Lignowach, wychowankowie naszego Przedszkola oraz zespół tańca dawnego "Promenada" z Gniewu. Na zakończenie panie z KGW urządziły poczęstunek dla przybyłych gości.


Marcinowe Obyczaje


Marcinowe Obyczaje w Lignowach Szlacheckich odbędą się 11 listopada 2006. O godzinie 11:00 odbędzie się Msza św. Odpustowa w Kościele Parafialnym.


Wypadek w Lignowach

W Lignowach Szlacheckich miał miejsce wypadek którego przyczyna można powiedzieć była pogoda. Ślizga nawierzchnia, letnie opony w zupełności wystarcza by doszło do wypadku. Samochód osobowy jadący w kierunku Gniewa wpadł w poślizg, następnie uderzył w wjazd po czym dachował. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Już czas pomyśleć o zmianie opon.

Domena tygodnia!

Informuję iż strona naszej wsi otrzymała tytuł Domeny Tygodnia!

Download

Chciałem poinformować o tym iż otworzyłem nowy dział "download"- zapraszam do pobierania muzy! Możesz przejść do downloadu klikając w obrazek poniżej.

Dożynki

Dnia 17.09.06 odbyła się msza w której uroczyście złożono przed ołtarzem owoce żniw. Na zakończenie odbył się festyn, w którym dzieci i młodzież wiejska uczestniczyła w różnych konkursach m.in. takich jak: bilard, piłkarzyki, konkurs rysowania. Było bardzo miło i sympatycznie. Na zakończenie tego dnia odbyła się dyskoteka w świetlicy wiejskiej. Zorganizował to wszystko nasz proboszcz ks. Zdzisław Styn któremu serdecznie dziękujemy.

Dyskoteka na zakończenie wakacji

Na zakończenie wakacji odbyła się dyskoteka w salce świetlicowej która poprowadził Jakub Chmielecki.

Uczniowie z Lignów "biznesmenami"

W dniach 29.05- 09.06.2006r. nasi zdolni gimnazjaliści klas trzecich Zespołu Kształcenia i Wychowania w Rudnie prowadzili na terenie szkoły swoje własne interesy, rzec można- własne firmy.
więcej...

Rolnicy- wzrokiem ku niebu!

Większość rolników z naszej wsi nie może ukończyć tegorocznych żniw z powodu ciągłej nie sprzyjającej pogody. Zboże jest już dosyć przerosłe a ceny idą w dół. Setki hektarów pszenicy nadal stoi, statystycznie straty szacuje się na około 35%. Pogoda w tym roku w szczególności nie dopisywała, każdy wie, iż w miesiącu lipcu była susza, a sierpień to głównie deszczowe dni. Większość rolników zadaje sobie pytanie: czy zdążą zakończyć żniwa na czas...

Lignowy Szlacheckie. W Brukseli zajadać się będą kociewskimi fefernuskami


Fefernuski, czyli kruche pierniczki z Lignów Szlacheckich, gmina Pelplin, pojada na Europejski Tydzień Miast i Regionów, który odbędzie się w Brukseli w dniach 9 - 12 października.
więcej...

Półkolonie dla najmłodszych

Członkinie KGW w Lignowach podjęły się zorganizowania półkolonii dla najmłodszych mieszkańców wsi. Fundusze KGW otrzymało po napisaniu projektu o dofinansowanie półkolonii ze środków Programu "Działaj lokalnie V" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolność realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundację "Pokolenia".
więcej...

Budowa drogi Gminnej Lignowy- Walichnowy

Urząd Gminy i Miasta w Pelplinie informuje, że w trybie przetargu nieograniczonego, przedmiot zamówienia Budowa drogi gminnej Lignowy- Walichnowy Pelplin wybrał do realizacji zamówienia ofertę, która złożyła firma:

Przedsiębiorstwo Budowy Dróg S.A., 83-200 Starogard Gd., ul. Pomorska 26 a

Cena ofertowa: 357.786,06 (netto)

Start portalu

Dziś ruszył portal wsi Lignowy Szlacheckie. Jeśli jesteś mieszkańcem wsi zaglądaj tu często.

Otwiera w tym samym oknie stronę kontrolną
Zapraszam na nasze Forum!!!

Szablony stron: Szablonownia